Опис туру
Программа тура открывает для нас замечательную Полтавскую область. В ней открывается история Украины и мистические места по мотивам повестей великого писателя Н. В. Гоголя.
Програма
1 день Київ-Миргород-Гоголеве-Великі Сорочинці-Полтава Виїзд з Києва автобусом.
м Миргород відомий бальнеологічний курорт. Про жителів цього містечка багато писав Микола Гоголь. З героями його творів можна познайомитися в курортному парку на р. Хорол.
У розташованому неподалік селі Гоголеве відновлено садибу, в якій пройшло дитинство письменника. Ми відвідаємо музейний будинок, парк з гротом і альтанкою, побачимо могили батьків М. Гоголя. Далі попрямуємо до Великих Сорочинців. Гордістю села є не тільки прославлена Гоголем ярмарок, а й Преображенський храм - гордість Полтавщини і всієї України. У ньому хрестили Гоголя. Обід.
Переїзд в Полтаву. Поселення в готель. Старовинне місто Полтава виник ще в 9 ст. А в Іпатіївському літописі згадується в 1174 р як містечко Лтава. В роки визвольної боротьби Хмельницького був центром Полтавського полку, а під час Північної війни між Росією і Швецією став місцем основної битви між ними. Також місто відоме тим, що саме тут народився і написав «Енеїду» Іван Котляревський, жив Гоголь, Т. Шевченко. Про все це і трошки більше можна дізнатися з оглядової екскурсії по місту.
2 день. Полтава-Диканька-Великі Будища-Опішня-Київ Сніданок, виселення з готелю.
Полтавщина назавжди залишиться в нашому сприйнятті як земля Гоголя і його героїв. Першою перед нами постане Диканька. Це - родове володіння найвідомішого українського роду Кочубеїв. Вони нерозривно пов'язані з українською історією та культурою. У Миколаївському храмі вцілів не тільки іконостас 1852 року, але і фамільний склеп Кочубеїв. На околиці села знаходиться Троїцький храм - той самий, де, за легендою, Вакула малював чорта. А в полі біля Диканьки стоять Тріумфальні ворота - єдине, що залишилося від садиби, знищеної в 1930-х. Зате ця арка, що нагадує про війну з Наполеоном, - єдина в Україні.
З Диканьки ми проїдемо через село Великі Будища. У своєму час козаки, що пішли за Іваном Мазепою, давали в цьому місці присягу Шведському королю. Але більш село відоме як центр ткацького виробництва і місце розташування єдиного в Україні музею весілля, відкритого в 2008 році.
Наступна наша зупинка - Опішня - «гончарна столиця» України. З 2001 року тут існує Національного музею-заповідника українського гончарства. В Опішні представлені роботи всіх національних шкіл художньої кераміки. У дворі музею розкинувся Гончарська етнопарк, в якому стоять неймовірні твори найрізноманітніших розмірів і форм, виконані художниками з різних міст України. Не менш цікаві експонати і в самому музеї, де можна переглянути унікальну виставку фото кінця 19 ст, ознайомитися з колекцією декоративних тарілок і навіть виготовити своє глиняне твір. Це ні з чим не порівнянне відчуття, коли під пальцями шматок глини оживає і перетворюється в виріб. Обід. Повернення до Києва.
Вартість туру: від 1780 грн.
В ціну входить: Проїзд комфортабельним автобусом, 4 екскурсії, супровід групи професійним груповодом-гідом, 1 ніч в готелі + сніданок.
Ціна
від 1780 грн