Тур Полтавою

Полтава
Краєзнавчий музей
Музей М.В. Гоголя
Диканька
музей Гончарства
музей Гончарства
  Маршрут
  Київ-Миргород-Гоголеве-Великі Сорочинці-Полтава-Диканька-Великі Будища-Опішня-Київ
  Тип туру
  Автобусні тури для школярів
  По країнах
  Тури по Україні для школярів
  Тривалість туру
  2 дні
  Транспорт
  Автобус
  Залізна дорога
  Країни
  Україна
  Опис туру

  Програма туру відкриває для нас чудову Полтавську область. У ній відкривається історія України і містичні місця за мотивами повістей великого письменника М. В. Гоголя.

  Програма

  1 день Київ-Миргород-Гоголеве-Великі Сорочинці-Полтава Виїзд з Києва автобусом.
  м Миргород відомий бальнеологічний курорт.  Про жителів цього містечка багато писав Микола Гоголь.  З героями його творів можна познайомитися в курортному парку на р.  Хорол.
  У розташованому неподалік селі Гоголеве відновлено садибу, в якій пройшло дитинство письменника.  Ми відвідаємо музейний будинок, парк з гротом і альтанкою, побачимо могили батьків М. Гоголя.  Далі попрямуємо до Великих Сорочинців.  Гордістю села є не тільки прославлена Гоголем ярмарок, а й Преображенський храм - гордість Полтавщини і всієї України.  У ньому хрестили Гоголя.  Обід.
  Переїзд в Полтаву.  Поселення в готель.  Старовинне місто Полтава виник ще в 9 ст.  А в Іпатіївському літописі згадується в 1174 р як містечко Лтава.  В роки визвольної боротьби Хмельницького був центром Полтавського полку, а під час Північної війни між Росією і Швецією став місцем основної битви між ними.  Також місто відоме тим, що саме тут народився і написав «Енеїду» Іван Котляревський, жив Гоголь, Т. Шевченко.  Про все це і трошки більше можна дізнатися з оглядової екскурсії по місту.
  2 день. Полтава-Диканька-Великі Будища-Опішня-Київ Сніданок, виселення з готелю.
  Полтавщина назавжди залишиться в нашому сприйнятті як земля Гоголя і його героїв.  Першою перед нами постане Диканька.  Це - родове володіння найвідомішого українського роду Кочубеїв.  Вони нерозривно пов'язані з українською історією та культурою.  У Миколаївському храмі вцілів не тільки іконостас 1852 року, але і фамільний склеп Кочубеїв.  На околиці села знаходиться Троїцький храм - той самий, де, за легендою, Вакула малював чорта.  А в полі біля Диканьки стоять Тріумфальні ворота - єдине, що залишилося від садиби, знищеної в 1930-х.  Зате ця арка, що нагадує про війну з Наполеоном, - єдина в Україні.
  З Диканьки ми проїдемо через село Великі Будища.  У своєму час козаки, що пішли за Іваном Мазепою, давали в цьому місці присягу Шведському королю.  Але більш село відоме як центр ткацького виробництва і місце розташування єдиного в Україні музею весілля, відкритого в 2008 році.
  Наступна наша зупинка - Опішня - «гончарна столиця» України.  З 2001 року тут існує Національного музею-заповідника українського гончарства.  В Опішні представлені роботи всіх національних шкіл художньої кераміки.  У дворі музею розкинувся Гончарська етнопарк, в якому стоять неймовірні твори найрізноманітніших розмірів і форм, виконані художниками з різних міст України.  Не менш цікаві експонати і в самому музеї, де можна переглянути унікальну виставку фото кінця 19 ст, ознайомитися з колекцією декоративних тарілок і навіть виготовити своє глиняне твір.  Це ні з чим не порівнянне відчуття, коли під пальцями шматок глини оживає і перетворюється в виріб.  Обід.  Повернення до Києва.

  Вартість туру: від 1780 грн.
  В ціну входить: Проїзд комфортабельним автобусом, 4 екскурсії, супровід групи професійним груповодом-гідом, 1 ніч в готелі + сніданок.

  Ціна

  від 1780 гривень

  менеджер: Ксенія Стаучан

  ks@santvalentin.com.ua

  +380960303330