Посольство Іспанії в Україні перелік документів

Увага: документи на кожну людину необхідно вкласти в окремий файл!

ОСНОВНИЙ СПИСОК ДОКУМЕНТІВ – ДЛЯ ТИХ У КОГО Є ШЕНГЕН ВІЗИ В ДІЙСНОМУ ЗАГРАНПАСПОРТІ:

 • Якщо дитина до 18 років їде без батьків: Заповнена анкета (обов'язково вказувати мобільний телефон батьків);
 • Дитячий проїзний документ для дітей 14 - 18 років є обов'язковим + ксерокопія всіх сторінок, порожніх теж (дійсний не менше трьох місяців після повернення з поїздки). Обов'язково наявність мінімум 2-х абсолютно чистих сторінок для віз. А також всі закордонні паспорти, що діють, на момент оформлення візи.
 • До 14 років можлива поїздка дитини без особистого ОЗП, якщо вона вписана в закордонний паспорт батька, який подорожує також разом з нею.
 • 2 кольорові фотографії 3,5 x 4,5 , на білому (білому) фоні, 70-80% особи - висота особи з зачіскою від підборіддя до кінця зачіски має бути рівно 3,2-3,4см. Фотографії не старші 6 місяців, не використані під час оформлення будь-яких інших віз. Не старше 6 місяців
 • Нотаріально завірений дозвіл на виїзд дитини до 18-ти років, що подорожує без батьків, нотаріально завірений дозвіл від обох батьків на поїздку із зазначенням супроводжуючої особи, що включає фразу про гарантію на оплату туру. (оформляється в нотаріальній конторі за наявності свідоцтва про народження дитини та паспорта батьків) дивитися приклад;
 • Для дітей до 18-ти років, наступних з одним з батьків: Нотаріально завірений дозвіл на виїзд дитини від другого з батьків на поїздку із зазначенням супроводжуючої особи, (оформляється в нотаріальній конторі за наявності свідоцтва про народження дитини та паспорта батьків);
 • Якщо у дитини лише один батько, - потрібен документ в оригіналі, який пояснює відсутність другого з батьків (свідоцтво про смерть/позбавлення батьківських прав/рішення суду про опікунство тощо);
 • Довідка про доходи батьків/батька/людини, яка сплачує поїздку.

Довідка про доходи (з місця роботи) оформляється на фірмовому бланку із зазначенням посади, окладу, адреси, телефону та коду ОКПО підприємства. На довідці обов'язкова фраза, що довідка видана за місцем вимоги. При виїзді людини, яка отримує довідку, обов'язковою є фраза про те, що на час відпустки оклад і посада зберігаються і фраза. Розбивка протягом останніх 6 місяців. Обов'язковий підпис директора та головного бухгалтера, якщо видається директору або головному бухгалтеру, тоді підписує заступник. Якщо гол. бухгалтер чи заступника немає, тоді треба написати, що штатним розписом посада не призначена. Друк підприємства ставиться на підписах. + Свідоцтво про реєстрацію підприємства, або витяг з реєстру з мокрою печаткою підприємства. Підпис директора та головного бухгалтера або зам. особи обов'язкова! Довідка видана не більше 20 днів на момент подання до консульства.

 • Для приватних підприємців: Довідка з податкової або, у крайньому випадку, остання декларація, засвідчена печаткою підприємства (за наявності) з штомпом з податкової.+ Свідоцтво про реєстрацію фіз. особи з мокрим друком (за наявності мокрого друку)
 • Ксерокопія внутрішнього паспорта батьків, а також виїжджає, якщо є. На одному аркуші А4 має бути чотири розвороти, з обох боків. Масштаб 1 до 1 (не зменшувати, не збільшувати);
 • Копія сторінок з відмітками закордонного паспорта батьків (якщо є), а також документ, що підтверджує прямий споріднений зв'язок із туристом. На одному аркуші А4 має бути чотири розвороти, з обох боків. Масштаб 1 до 1 (не зменшувати, не збільшувати);
 • Довідка з місця навчання – для учнів необхідно надати довідку з місця навчання (із зазначенням адреси та телефону навчального закладу). Якщо учень здійснює поїздку під час навчального процесу, на довідці зі школи обов'язковою є фраза, що адміністрація школи не заперечує проти виїзду дитини за кордон (вказати дати поїздки), у не канікулярний час. Термін довідки не більше ніж 20 днів, на момент подання до посольства.
 • Ксерокопія свідоцтва про народження + оригінал;
 • Документ, що підтверджує наявність коштів (необхідний мінімум грошей на одного туриста, на період подорожі): Можна показувати у гривнях, доларах або євро з розрахунку 70,77 євро на день (якщо тур до 15 днів – на мінімальну суму 1000 євро або 29 000 гривень або 1 300 доларів) - у вигляді:
 • Ксерокопія іменної кредитної картки з двох сторін (код CVV можна зафарбувати) та оригінал чека з банкомату про залишок коштів, сума може бути у гривні та в доларах, головне, щоб відповідала еквіваленту необхідної сумі в євро! Найзручніший варіант! Карта має бути іменна. Якщо картка не іменна до неї потрібна довідка з банку.
 • Увага! - Довідки з банку, без ксероопії картки з двох сторін та чека з банкоамату про залишок на мінімальну суму 1000 євро або 29 000 гривень або 1 300 доларів на розгляд консульським відділом посольства Іспанії прийняті не будуть!
 • Квитанція про покупку EUR, у квитанції мають бути паспортні дані туриста, штамп банку, та дата покупки максимум 15 днів до подачі до посольства!!!
 • Документ підтверджує наявність нерухомості і машини (Купля продаж, квартири, будинки, землі) і по можливості тих. паспорт на машину

Увага - свідоцтва (народження, шлюб, тощо), довідки про доход (робота, банк), зі школи, документи про квартиру, будинок, землю, а також рішення судів, та нотаріальний дозвіл від батьків, перекладатися англійською або іспанською мову, на вимогу консульського відділу.

Переклад здійснюється англійською або іспанською мовою. Нотаріальне засвідчення перекладів не потрібне!

УВАГА! Цей список не відкидає можливості вимоги консульським відділом Посольства додаткових документів.

Після 18-ти років:

1. Заповнена анкета (обов'язково вказувати власний мобільний телефон);

2. Закордонний паспорт + ксерокс усіх сторінок (у тому числі й порожніх) – закордонний паспорт встановленого зразка (дійсний не менше півроку після повернення з поїздки), а також усі закордонні паспорти, що діють, на момент оформлення візи. Продовжені паспорти посольство не приймає. Обов'язкова наявність у паспорті мінімум 2 абсолютно чистих сторінок для віз. У разі обміну закордонного паспорта на новий обов'язково наявність штампу (позначки про ануляцію, втрату) у внутрішньому (цивільному) паспорті АБО довідка з ВВІРу про ануляцію попереднього або попередніх паспортів (дана довідка з ВВІРА має бути переведена);

3. 2 кольорові фотографії розміром 3,5 x 4,5 на білому (білому) фоні, 70% особи - висота особи з зачіскою від підборіддя до кінця зачіски має бути рівно 3,2-3,4см.

4. Фотографії не старші 6 місяців, які не використані при оформленні будь-яких інших віз.

5. Довідка з місця роботи – довідка про доходи (з місця роботи) оформляється на фірмовому бланку із зазначенням посади, окладу, адреси, телефону та коду ОКПО підприємства. На довідці обов'язковою є фраза про те, що на час відпустки оклад та посада зберігаються і фраза, що довідка видана за місцем вимоги. Розбивка протягом останніх 6 місяців. Увага! Довідки зазвичай перевіряються (продзвонюються) Консульським відділом Посольства; Свідоцтво про реєстрацію підприємства, або витяг з реєстру з мокрою печаткою підприємства. Підпис директора та головного бухгалтера або зам. особи обов'язкова! Довідка видана не більше 20 днів на момент подання до консульства.

6. Для приватних підприємців: Довідка з податкової або, у крайньому випадку, звіт, завірений нотаріально. Свідоцтво про реєстрацію фіз. особи з мокрим друком (за наявності мокрого друку)

7. Ксерокопія свідоцтва про сімейне становище (про шлюб, розлучення або смерть чоловіка (дружини));

8. Ксерокопія всіх (у тому числі й порожніх) сторінок внутрішнього паспорта;

9. Ксерокопія всіх сторінок внутрішнього паспорта чоловіка (дружини);

10. Документ, що підтверджує наявність коштів (необхідний мінімум грошей на період подорожі): Можна показувати у гривнях, доларах або євро з розрахунку 64,53 євро на день (якщо тур до 15 днів - на мінімальну суму 1000 євро або 29 000 гривень) або 1 300 доларів) - у вигляді:

 • Ксерокопія іменної кредитної картки з двох сторін (код CVV можна зафарбувати) та оригінал чека з банкомату про залишок коштів, сума може бути у гривні та в доларах, головне, щоб відповідала еквіваленту необхідної сумі в євро! Найзручніший варіант! Карта має бути іменна. Якщо картка не іменна до неї потрібна довідка з банку.
 • Ксерокопія «Тревел-чеків» + ксерокопія квитанції про придбання  «Тревел-чеків» + ксерокопія списку покупок  «Тревел-чеків»
 • Квитанція про покупку EUR, у квитанції мають бути паспортні дані туриста, штамп банку, та дата покупки максимум 15 днів до подачі до посольства!!!
 • Документ підтверджує наявність нерухомості і машини (Купля продаж, квартири, будинки, землі) і по можливості тих. паспорт на машину

Увага - свідоцтва (народження, шлюб, тощо), довідки про доход (робота, банк), зі школи, документи про квартиру, будинок, землю, а також рішення судів, та нотаріальний дозвіл від батьків, перекладатися англійською або іспанською мову, на вимогу консульського відділу.

ДОДАТКОВО, ЯКЩО У ДІЙСНОМУ ПАСПОРТІ НЕМАЄ ШЕНГЕН ВІЗ:

11. Ксерокопія трудової книжки, засвідчена на кожній сторінці «мокрою» печаткою підприємства (трудова має бути перекладена, перекладається лише 1я і остання сторінки – запис про справжнє місце роботи);

12. Ксерокопія свідоцтва про реєстрацію підприємства або ліцензія, засвідчена «мокрою» печаткою підприємства;

13. Витяг зі статистики, що підтверджує існування підприємства

14. Документи, що підтверджують фінансове благополуччя (Ксерокопія майнових документів: договір купівлі-продажу на квартиру, будинок, ділянку, тех. паспорт на авто або довідка з банку про наявність коштів на ньому)

ДОДАТКОВО, ЯКЩО ЗАРОБІТНА ПЛАТА МЕНШЕ 2000 ГРН:

Документи, зазначені у пункті 12. та/або:

15. Нотаріально завірена гарантія на оплату туру – оформляється у нотаріуса (якщо людина, яка оплачує не їде); Довідка про доходи людини, яка сплачує поїздку; Ксерокопія внутрішнього паспорта (всіх сторінок та порожніх теж) та закордонного паспорта (якщо є), а також документ, що підтверджує прямий родинний зв'язок із туристом.

Увага - свідоцтва (народження, шлюб, тощо), довідки про доход (робота, банк), зі школи, документи про квартиру, будинок, землю, а також рішення судів, та нотаріальний дозвіл від батьків, перекладатися англійською або іспанською мову, на вимогу консульського відділу.

УВАГА!!!: Навіть якщо подається спонсорство, пункт 10. повинен бути наданий від імені туриста, який подає документи на візу, а не від спонсора.

* Переклад здійснюється англійською або іспанською мовою. Нотаріальне засвідчення перекладів не потрібне!

* УВАГА! Цей список не відкидає можливості вимоги консульським відділом Посольства додаткових документів.

ДОДАТКОВО – ДЛЯ ПЕНСІОНЕРІВ:

(За умови надання пенсійного посвідчення з перекладом англійською або іспанською мовою + виписки з ПФУ з перекладом, оплачуються лише послуги візового центру, тобто вартість візи та страховки буде 40 євро). Якщо вік туриста понад 60 років, вартість підвищується на 5 євро.

Ксерокопія пенсійного посвідчення  +  Довідка про розмір пенсії (береться до ПФУ за останні 6 місяців); (дані документи мають бути переведені).

Переклад здійснюється англійською або іспанською мовами. Нотаріальне засвідчення перекладів не потрібне!

УВАГА! Цей список не виключає можливості вимоги консульським відділом Посольства додаткових документів.

М.Київ, вул.О.Гончара 25 оф.4.

tel/fax +380 44 486-7121, +380 44 239-7170